"ამით ბედნიერი არავინაა" - რას ამბობდა ვან'ტ სხიპი მიქაუტაძეზე
სომხეთის ნაკრების ამჯამინდელი მთავარი მწვრთნლი, ჯონ ვან'ტ სხიპი 2023/24 წლების სეზონში ამსტერდამის "აიაქსს" წვრთნიდა.
მოგეხსენებათ, რომ მის განკარგულებაში გუნდში ახლად მისული გიორგი მიქაუტაძე იყო.
ნიდერლანდელი ქართველს ამ წყალობდა.
ის ჟორჟს ან საერთოდ არ ათამაშებდა, ან სრულიად უცხო პოზიციაზე.
დღეს ჟორჟმა სხიპის მიერ გაწვრთნილ გუნდს დუბლი შეასრულა.
გავიხსენოთ რას ამბობდა ნიდერლანდელი ჟორჟზე:
"ვფიქრობ, ჩვენ ყველამ ვიცით, რომ გაკეთებული ტრანსფერებით ბევრი ბედნიერი არ დარჩა, მაგრამ ხაზს აქ გავავლებ და ძალიან მნიშვნელოვანია ხაზი გაავლო და წინ გაიხედო
არ შემიძლია რამე გავაკეთო იმასთან დაკავშირებით რაც ჩემამდე მოხდა. წინ უნდა გავიხედო და ეს არის ის რასაც ვაპირებ. ფეხბურთელიები უნდა გაძლიერდნენ
გვინდა, რომ რამდენიმე ბიჭის დაყენებით გუნდში სიახლე შემოვიტანოთ. მიქაუტაძისთვის ეს მატჩი იყო შესანიშნავი შესაძლებლობა, რომ გვენახა რამდენად შეუძლია მოედანზე იმის გადმოტანა, რასაც ვარჯიშებზე გვაჩვენებს. საწვრთნელ პროცესებს კარგად ატარებს, მაგრამ თამაშები სულ სხვა დავტივრთვას მოითხოვს.
ის ჩვენს გუნდში ახალია, რომელსაც განსხვავებული თვისებები აქვს. მისგან აშკარად ბევრს ველით. მას რამდენიმე პოზიციაზე შეუძლია თამაში, როგორც სიღრმეში თამაში, ისე უკნიდან, თავდამსხმელის უკან", - ამბოდა სხიპი დაახლოებით 1,5 წლის წინ.