საგანგაშო სიტუაცია! - მამარდაშვილს "ლივერპული" ისევ გაანათხოვრებს?
ინგლისური გამოცემა "TBR Football" გიორგი მამარდაშვილის "ლივერპულში" ტრანსფერის შესახებ ვრცელ სტატიას აქვეყნებს.
"ვალენსიას" ქართველი მეკარე ბოლო დროს ფორმის პიკში ნამდვილად არ იმყოფება და, როგორც წყარო იუწყება, არნე სლოტი მასში დარწმუნებული აღარ არის.
"ჩვენი ინფორმაციით, ლივერპულში სერიოზულად ფიქრობენ ალისონის მომავალ სეზონისთვის შენარჩუნებაზეც, ამან კი, შესაძლოა, ენფილდზე გიორგი მამარდაშვილის გამოჩენა გადადოს. გასულ ზაფხულს ლივერპულმა ქართველი მეკარე 30 მილიონი ფუნტის სანაცვლოდ იყიდა და თითქოს, მის ბორნმუთში განათხოვრებას აპირებდა, თუმცა, საბოლოოდ, ისევ ვალენსიაში დატოვა.
წესით, მამარდაშვილი ინგლისში მომავალ ზაფხულს უნდა ჩამოვიდეს, მაგრამ არსებობს შანსი ყველაფერი შეიცვალოს. ეს იმ შემთხვევაში მოხდება, თუკი ალისონის ენფილდზე დარჩენა გადაწყდება. 32 წლის ბრაზილიელს პრემიერლიგის ლიდერთან კიდევ ორ წელზე მეტი ხანი აკავშირებს და მართალია, მას ისევ ეპატიჟებიან საუდის არაბეთში, არავინაა დარწმუნებული, რომ ინგლისის დატოვებას დათანხმდება.
ჩვენს საფეხბურთო კორესპონდენტ გრემ ბეილის საკუთარმა წყაროებმა აცნობეს, რომ ლივერპულს საბოლოო გადაწყვეტილება ჯერაც არ აქვს მიღებული. მერსისაიდელებს თავადაც არ სურთ ალისონის რომელიმე არაბულ კლუბში გაშვება, არადა, მამარდაშვილის თაობაზეც რაღაც ნაბიჯია გადასადგმელი. არსებობს ვარიანტია, რომ 24 წლის ქართველი მეკარე ბრაზილიელის შემცვლელად იქცეს, რადგანაც ამჟამინდელი სათადარიგო მეკარე კაომჰინ კელეჰერი სკამზე ჯდომას აღარ აპირებს და სხვადასხვა ვარიანტებს განიხილავს. ამ საკითხზე მამარდაშვილის აზრიც უნდა მოისმინონ, რამდენად სურს მას ლივერპულის მე-2 მეკარეობა თუ ისევ განათხოვრებას აირჩევს.
ქართველი გოლკიპერის ამჟამინდელი კლუბი ძალიან რთულ ვითარებაში იმყოფება. ვალენსიას ლა ლიგის ბოლო 13 ტურში მხოლოდ 3 მატჩი აქვს მოგებული და გასავარდნ ზონაში იმყოფება. გასულ ტურში ვალენსიელებმა შინ ატლეტიკოსთან 0:3 წააგეს და ქართველი მეკარის მიმართ კითხვები იმ მატჩშიც იყო. მამარდაშვილმა უკანასკნელ ხუთ შეხვედრაში 12 გოლი გაუშვა, რამაც იქამდე მიგვიყვანა, რომ მის დასადანაშაულებლად ხელს უკვე არაერთი ადამიანი იშვერს", - წერს გამოცემა.
აქვე მოგახსენებთ მამარდაშვილის სტატისტიკას მიმდინარე სეზონში: 21 მატჩი, 35 გაშვებული გოლი, 5 მშრალად შენახული კარი.